Цей проект фінансується Європейським Союзом

 
  • English
  • Українська

twinning

Проект Twinning

«Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання в Україні»

Цей проект Twinning спрямований на поступове наближення українського законодавства по управлінню відходами по стандартів Європейського Союзу через впровадження ефективної та стійкої системи управління відходами електричного та електронного обладнання і відпрацьованих батарейок, що в свою чергу буде сприяти виконанню зобов’язань України в Угоді про асоціацію з ЄС.

Проект розпочався у березні 2016 р. і буде працювати до листопада 2017 р.

Основні складові проекту:

Компонент1. Об’єднання зацікавлених сторін.

Організована Робоча група, яка включає в себе всі зацікавлені сторони і працює над загальною координацією проекту, управлінням можливим конфліктом інтересів, організує обмін досвідом та найкращими практиками, навчальні візити і тренінги, сприяє підвищенню громадської обізнаності та залученню бізнесу до вирішення проблеми утилізації відходів.

Компонент 2. Усунення адміністративних та технічних бар’єрів для впровадження систем збирання і утилізації відходів електричного та електронного обладнання і відпрацьованих батарейок.

 Розробка концептуальних документів по фінансовим та технічним рішенням, впровадженню системи відповідальності виробника, багатооборотної економіки та ефективного використання ресурсів. Визначення законодавчих прогалин і надання пропозицій щодо розробки необхідної юридичної бази, нормативно-правових документів і їх прийняття.

Компонент 3. Підвищення обізнаності серед громадськості щодо запобігання утворенню відходів і екологічно безпечної  утилізації.

 Інформування громадськості  щодо запобігання утворенню відходів, їх збирання і екологічно безпечної обробки через рекламні кампанії, розробку тематичного веб-сайту і навчальних матеріалів.

Проект фінансується Європейським Союзом і реалізується за участю Австрійського агентства з навколишнього середовища  (Umweltbundesamt GmbH) ,  Міжнародного офісу води  (Office International del’Eau),  французького Агентства з навколишнього середовища і енергетичного управління  (French Environment and Energy Management Agency (ADEME), Міжнародного  Іберо-Американського фонду  управління і громадських політик (FIIAPP) та Міністерства сільського господарства, охорони  навколишнього середовища, зміни клімату і розвитку сільських районів (Conselleria de Agricultura, Medio Ambiente, Cambio Climático y Desarrollo Rural), Валенсія, Іспанія.

Бенефіцаром проекту з української сторони визначено Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Активну участь у його роботі також приймає Міністерство екології та природних ресурсів України.

Відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом, яка була підписана 27 червня 2014 року, Україна прагне реалізувати основні елементи вимог директиви 2008/98 / EC "Про відходи" протягом п'яти років після її ратифікації Верховною Радою. Одним з ключових зобов'язань в рамках Директиви є "рухатися вгору" по ієрархії управління відходами від захоронення на полігонах через різні технології утилізації та переробки в напрямку максимального повторного використання вторинної сировини і запобігання утворенню відходів.

В Угоді про асоціацію визначено: «Співробітництво має на меті збереження, захист, поліпшення і відтворення якості навколишнього середовища, захист громадського здоров’я, розсудливе та раціональне використання природних ресурсів та заохочення заходів на міжнародному рівні, спрямованих на вирішення регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища, inter alia (…) управління відходами та ресурсами (стаття 361).

Угода про асоціацію передбачає кінцеві терміни для транспозиції основних компонентів Європейської Директиви 2008/98/EC «Про відходи», зокрема:

  • Прийняття національного законодавства і створення компетентних органів протягом 3 років після її ратифікації
  • Підготувати плани по управлінню відходами і програми по запобіганню їх утворення у відповідності з 5-ступеневою ієрархією протягом 3 років
  •  Впровадити механізм повного фінансування системи управління відходами у відповідності з принципами «Забруднювач платить» і Розширеною відповідальністю виробника (ст.14) протягом 5 років 
  • Впровадити дозвільну систему для виконання робіт по оброблянню і захороненню відходів з особливими вимогами до управління небезпечними відходами (Розділ   IV) протягом 5 років
  • Створити реєстр пунктів збору відходів і схеми транспортування (Розділ IV) протягом 5 років.

Український уряд залишається прихильним до модернізації  системи управління відходами  і переймання передового досвіду ЄС в цій галузі, в тому числі, через впровадження принципу розширеної відповідальності виробників. 

user manual

Невизначено

Сторінки

Бенефіціар проекту

minregion.jpg

www.minregion.gov.ua

 

Партнери проекту:

Австрійське агентство навколишнього середовища  Міжнародний офіс води  French Environment and Energy Management Agency (ADEME)  Міжнародний і Іберо-Американський фонд для управління і громадських політик  Conselleria d'Agricultura, Medi Ambient, Canvi Climatic i Desenvolupament Rural (Generalitat Valenciana)                

 

 

flags_v2.jpg

 

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.